Zayıflama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

    9 Adımda Bilimselligi Kanıtlanmış

                  Kilo Verme Yolları

 Kilo vermek istiyorum ama bir türlü başaramiyorum kulaktan dolma bilgilerle denedim ama olmadı yokmu bunun bilimsel dayanağı diyorsanız işte tamda doğru yazıyı okuyorsunuz.Evet yanlış okumadiniz her konunun bilimsel dayanağı olduğu gibi kilo vermenin de bilimsel yolları mevcut.İste detaylar...

# Su İcmek!

 Su insanın metabolizma hizini %30 oranında artış göstermesine neden olur ama su içerken dikkat etmemiz gereken birkaç noktadan bahsedeyim.Herseyin fazlası zarar olduğu gibi suyunda fazlası insana zarar verir.Haddinden fazla su içmek insanda geçici körlük bile yaratabilir.İnsanin yaz aylarında içeceği su miktarı ile kış aylarında içmesi gereken miktar bir değil.Ama yetişkin bir insan günde ortalama 2.5 litre su içmesi gerekir.Bir diğer dikkat etmemiz gereken nokta ise suyu oturarak içmemiz lazım.Cünkü eğer suyu ayakta içerdeki su direk olarak midede bekletilip içindeki mikroplar süzülmeden bağırsaklara iner buda vücudun ikinci beyni olarak bilinen bağırsaklarda zararlı bakterilerin çoğalmasına neden olur.Belkide bundan dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz.

 # Yumurta Yemek

 Evet sabahları kalkınca ilk işiniz ocağa bir yumurta koymak olsun.Cünku yumurta yüksek protein kaynağıdır.Birde aklıma gelmişken protein içeren yiyeceklerle beslenmek insanın boyunun uzamasında da etkin bir role sahiptir.

 #Kahve İçmek

 Evet kahve içmek metobolizma hızını %29 oranında artırdığı bilimsel olarak açıklanmıştır.Tabi kahve dediysem piyasada bulunan 3in1 kahvelerden değil:) filtre türk kahvesi olmak zorunda.Gerci bizim toplumumuzun milli içeceği çaydir ama siz yinede kahve içmek için kendinizi zorlayin.

 #Yesil Çay Tüketmek

 Arastirmalar gösteriyor ki yüksek antioksidan bakımından zengin bir içecek olan yeşil çay tüketmenin kilo vermeye etkisi kanıtlanmış olup hatta sadece günde 2 bardak yeşil çay içerek yılda 4 kilo verebilirsiniz.Zaten uzak Doğu'da kilolu insan nadir görülür bunu yeşil çay içmeye borçlular.

 #Şekeri Unutun!

 Kesinlikle şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor tatlı bir zehir çeşitli olan şeker aynı sigara gibi sizi öldürebilir.Sekeri hayattan çıkarmak zor olsa da eğer basarirsaniz farkı sizde hissedeceksiniz.

 #Hamur İşlerine Elveda!

 Demek oluyor ki ekmek ve türevleri olan bütün işlenmiş gıdalar yemek kan şekerinizin ani yükselmesine sebep olur.Bu durum size geçici bir enerji versede bu süre çok kısadır.Ornek vermek gerekirse doymak arzusuyla yenen 1 ekmek sizi yanlizca 1 saat götürür. 

 #Aci Biber Yemeye Çalışın

Eğer acı eşiğiniz yüksekse acı biber yiyin.Aci biber yemek metobolizma hızını artırmada etkili bir yontemdir.Tabi kilo vereceğim diye mideyide demeyin:).

 #Kardiyo Ağırlıklı Egzersizler Yapın

Araştırmalar gösteriyor ki kardiyo ağırlıklı egzersiz yapmak kişiyi hem bedenen hemde zihnen mutlu hissettirmeye yardımcı oluyor.Vucutta en zor eriyen yağlar bel bölgesinde oluşan yağlardır.Bu yağlari yakmanın tek yolu sabah yapılan koşu yada ip atlamak la mümkün deneyin farkı göreceksiniz.

     

#Mumkunse Tek Çeşit Yiyin

 Sindirim sistemimiz gerçekten tam bir mucize.Agzimiza aldığımız bir yiyecek için hemen devreye giren sindirim sistemi o yiyeceğe özel bir sıvı üretiyor.Ama siz eğer karışık bir şekilde yerseniz sistem kilitlenip sağlıklı bir çalışma sürdüremiyor.İste bu yüzdendir ki tek çeşit yemek de vücudumuz için fayda var.

Yorumlar