Egzersiz Yapmanın 8 Faydası!!!


Eğer egzersiz yapıyorsanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız ama sizde egzersiz yapmıyor ama yapmak istiyorsanız egzersizin 8 faydasını öğrenmek size motivasyon kaynağı olabilir.
Aktif olarak düzenli egzersiz yaparak kalp sorunları, osteoporoz, diyabet,sırt ağrısı, yüksek tansiyon ve bazı kanser türlerinden sizi korur.Tabi insan başına gelmeyince bilemiyor ama Allah muhafaza eğer bir yüksek tansiyon hastalığına yakalanirsaniz hayatınızda yediklerinize kadar değiştirmeniz gerekebilir.Sizde artık yol yakınken bir an önce egzersiz  yaparak kendinize yatırım  yapmaya başlayın.İnanin günde sadece 30 dakika!
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günde sadece 30 dakika ayırarak yapılan egzersiz aktivitesi bir insanin formda kalması için yeterli biz zaman.
İşte egzersizin insana 8 faydası
1.Kalp Hastalıklarını Önler
Düzenli egzersiz yapmak kalp kaslarını güçlendirir ve LDL yani kötü kolesterol seviyesini düşürerek kalbe giden kan akışını  düzenler.
Egzersiz ile kalp sağlığı

2.Obeziteyi Önler
Biliyorsunuz ki obezite sanki bütün hastalıkların anası gibi gerçekten kilo vermek kolay ama bu işi kafada bitirmek çok zor.Ama unutmayın hemen ilk günden bütün hareketleri profesyoneller gibi yapamazsınız.Yapabildiginiz kadar egzersiz yapın.Goreceksinizki zamanla form tutacaksınız.Ve egzersiz yaparak vücuttaki fazla kalorileri yakarak yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.
Egzersiz ile obezite tedavi

3.Sırt Ağrılarını Azaltır
Günümüzde gelişen teknoloji ile bilgisayar başında geçen zaman artık çok daha fazla.Bu nedenle ister istemez insan sırt ağrısı çekiyor ve yürüyüş bozukluğu oluşuyor kamburluk gibi.Sizde sırt kaslarını çalıştıran egzersizler yaparak bu sorunların önüne geçebilirsiniz.
Egzersiz yaparak sırt ağrısı giderme

4.Uyku Kaliteniz Artar
Eğer sizde sabahları yorgun kalanlardansanız bunun önüne egzersiz yaparak geçebilirsiniz.Yorucu bir egzersiz yaptıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız:)
Egzersiz yaparak uyku kalitesi artirma

5.Cinsel Hayatınız Zirve Yapar
Egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve bu size yatak odanizda daha iyi performans sağlamanızda yardımcı olur.Unutmayin işleyen demir pas tutmaz:).

6.Kanseri Önler
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günde sadece 30 dakika ayırarak yapılan egzersiz kadınlarda meme kanseri riskini azalttigini kanıtlar nitelikte.
Egzersiz yaparak kanserden korunma

7.Bunamayı(Alzheimer) Engeller
İsveçli bilim adamları tarafından yayınlanan araştırma sonuçlarına göre 191 kadın üzerinde yapılan araştırmalar  egzersiz yapan kadınlar yapmayanlara göre 11 yıl daha geç alzheimera yakalanma riskine sahip.Eger sizde ileride alzheimer olmak istemiyorsanız şimdiden günde 30 dakikanınızı ayırarak egzersiz yapmanız da fayda var.
Egzersiz yaparak alzheimer hastalığından korunma8.Doğal Antidepresan İlacı

Egzersiz yapmak beyine giden sinirleri uyarır.Bu durum size dinçlik ve özgüven aşılar.Öz guveniniz yüksek olursa yerli yersiz stres yapmazsanız.Sadece günde 30 dakikanınızı ayırarak stressiz yaşam sürebilirsiniz.
Egzersiz yaparak depresyondan kurtulma

Egzersiz yapmak spor salonuna gitmek demek değildir.Nabız atma hızınızı yukseltmeniz için yaptığınız her hareket birer egzersiz Sadece kendine bahane üretmekten vazgeç.Unutma bahane üretmek 0 kalori yaktırır

Yorumlar