Beyin Diyeti İle Zayıflama

       BEYİN DİYETİ İLE ZAYİFLAMA


 Evet yanlış duymadiniz sporda ve diyette başarılı olmak istiyorsanız öncelikle hazirlamaniz gereken organınız BEYİN!
Diyelim ki artık dedinizki bugünden sonra diyete başlıyorum yarında bir spor salonuna yaziliyorum zayıflayip sağlıklı yaşama geçiyorum dediniz ve spor salonuna yazildiniz.İlk gün gittiniz kendinize göre antrenman yaptınız ve bu kadar!
 Emin olun birşeyleri bahane edip bir daha gitmeyeceksiniz o spor salonuna işte bu duruma neden olan organınız BEYİN.
 Yapısı gereği vücudumuzun bu önemli organinin zaman içinde alışmış olduğu bazı duygular var ve bunlardan vazgeçmek istemiyor.
 Mesela sevdiği yiyeceklerden uzak kalmak.aç kalma korkusu,vücudun halsiz kalacağını düşünmesi gibi.
 Oysaki tam tersi bir durum söz konusu.Bir birey spor yaptığı zaman belli bir süre sonra kas ağrılari duymaya başlar Beyin bu kas ağrılarını kesmek için endorfin hormonu yani mutluluk hormonu salgılamaya başlar yapılan antrenmanlarda sonra insanda oluşan yoğun mutluluk bu yüzdendir.

 Beyin Diyetinin Ana Kuralları


# Kendinizi Sevin

Atalar her işin başı sevgi diye boşuna dememişler.İşe önce kendinizi severek baslayacaksiniz.Sizin neyiniz eksik fit bir görünüme sahip olan insanlardan durun ben söyleyeyim kendinizi sevmiyorsunuz.Oncelikle bir an önce bu düşünceden kurtulup kendinizi sevmeye başlıyorsunuz.

 # Kendinize İnanın

 Bir söz vardır İnanmak başarmanın yarısıdır.Eger daha en başından dur bakalım hele bir başlayayim sonrası Allah kerimdir derseniz bence başından bırakın.Bu işi başladım bitireceğim diye düşünmeniz lazimki mutlu sona ulaşabilesiniz.

#Emek Verin

 Evet ilk 2 maddeyi Beyninize entegre ettiniz.Şimdi işin fiziksel boyutuna geldik.Hepimiz hayat filminin bir oyunculariyiz ve bu filmde başarmak istiyorsak emek vermemiz lazım.O gördüğunuz insanlar oturdukları yerden o vucutlara sahip olmuyorlar.Eger zayıflamak fit bir görünüşe sahip olmak istiyorsanız emek vermeniz lazim.Diyelimki emek veriyorsunuz ama belli bir kilo kaybından sonra kilonuz yerinde sayıyor.Uzulmeyin bazı dönemlerde metabolizma duraklamalar gösterebilir.Eger egzersiz yapmayı bir yaşam felsefesi haline getirirseniz emin olun ki herşeyin üstesinden gelebilirsiniz.

#Basari
Evet artık hazirsiniz!Şimdi sıra geldi harcadigimiz eforun meyvelerini toplamaya.Fit ve zinde bir görünüme sahip olmak hayatınızın bütün alanını pozitif yönde etkiler.Zinde bir vücut hantal bir vücuttan her zaman öndedir.Ornegin kimse hantal bir kişiyle çalışmak istemez.Fit bir görünüme sahip olarak iş hayatınızda öne geçebilirsiniz.Sagkikli bir vücut pozitif düşünmenizi sağlar.Dusunceler bulaşıcıdır.Siz pozitif düşünürseniz etrafinizdaki insanlarda bundan etkilenir.Ve bu sizin daha ön planda olmanızı sağlar.UNUTMAYİN BAHANE ÜRETMEK 0 KALORİ HARCAR...

Yorumlar