7 Adımda Ekipman Gerektirmeyen Hareketler

         7 Adımda Evde Aletsiz Kilo Verin

  Fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak için illaki bir spor salonuna yazılıp yüzlerce lira vermenize gerek yok.Birazdan yazacağım bilgilerle evde aletsiz bir şekilde kilo verebilirsiniz.Üstelik paranızda cebinize kalmış olur.İste 7 adımda evinizin rahatlığıyla kilo vermenin yolları...

 #Hafif Tempoda Koşun

 

Kandaki alyuvar sayınızı artırmaya yönelik bir egzersiz olan hafif tempoda koşu yapmak hem kondisyonunuzu artırdığı gibi vücutta bulunan fazla yağın yakılmasında etkili bir kardiyo egzersiz türüdür.İlk başlarda koşmak bacaklarınıza baskı yapabilir.Bu yüzden kendinizi ilk günden fazla zorlamayin.Eger koşuya devam ederseniz dayanıklığınızın zaman içinde arttığını göreceksiniz.Koşarken sadece düz bir şekilde koşmaktan ziyade jog atma diye tabir edilen 4 dakika yürüme 2 dakika koşu şeklinde yapılması gerekir.

 #Mümkün olduğunca merdiven çıkmaya çalışın

 Teknolojinin gelişmesi hayatı olumlu yönde etkilesede insanoğlunu hantallaştırdığı bir gerçek.Artik neredeyse bütün ihtiyaçlarımızı oturduğumuz yerden yapabiliyoruz.
 Vücudumuzun alt bölgesini muazzam bir şekilde çalıştırmak için merdiven çıkmamız yeterli.
Yapılan araştırmalar gosgösteri ki 10 dakikalık merdiven çıkma tam 35 dakikalık koşuya eş değer.
Özellikle kalça ve basen bolgenizdeki yağlardan sikayetciyseniz merdiven çıkarak bu yağlardan kurtulabilirsiniz.

 #Mekik Çekmek Candir

 Bir diğer aletsiz egzersiz türü olan mekik çekmek karın bölgenizi muazzam bir şekilde çalıştırır.Başlarda zor gelebilir ama yapabildiğiniz kadar yapmaya çalışın.Eğer günde 150 ve üstü mekik çekmeyi başarirsaniz kondisyonuzun arttığını hissedeceksinizdir.

 #Şınav Çekerek Sıkılaşır

Şınav çekmek üst vücut için tek kelimeyle olması gereken bir egzersiz türüdür.Şınav çekerek omuz, göğüs,sırt kaslarınızi büyütebilirsiniz.Ayrıca karın kaslarınızıda sıkılaştırmanızda yardımcı olur.

 #Eğer İmkânınız Varsa Yüzün

 Eğer gerçekten imkânınız  varsa yüzmeyi denemelisiniz.Yüzme hem zevkli bir egzersiz türü olup hemde bütün vücudunuzu çalıştırmanıza olanak sağlar.Serbest stil yüzerseniz kol kaslarınızı,sırt üstü yüzerseniz omuz kaslarınızı,kelebek stilde yüzerseniz ise bacak ve karın kaslarınızı çalıştırırsınız.

  #Squat Yapmaya Çalışın

 Eğer sıkı bir kalça ve bacak istiyorsanız bu egzersiz tam biçilmiş kaftan.Squatta dengenizi sağlamak için ellerinizi ileri doğru uzatınız ve belinizi dik pozisyonda tutarak çömelme pozisyonu alınır ve tekrar ayağa kalkarak hareket tamamlanır.


 

 #Eğer Duruş Bozukluğunuz Varsa

Evet alt başlıktada belirttiğim gibi duruş bozukluğunuz varsa günde sadece 1 dakikanınızı ayırarak plank yapın.Peki nedir bu plank.Bilmeyenler için soyliyeyim aynı şınav pozisyonundaki bir pozisyon alıp şınavdaki gibi eller üzerinde değilde kollarınızın üzerinde durabildiğiniz kadar durun.Bu egzersizin bütün kaslarınızı çalıştırdığını iliklerinize kadar hissedeceksiniz.


Evet elimizden geldiği kadar evde aletsiz yapılabilecek egzersizleri anlatmaya çalıştık.Unutmayın bahane üretmek 0 kalori yaktırır...

Yorumlar