7 Adımda Akupunktur İle Zayıflayın!!!

Akupunkturun Zayıflamaya 7 Etkisi

Biliyorum zayıflamayı çok istiyorsunuz.Ama gerekli olan enerji bir türlü bulamıyorsunuz hep bir bahaneniz var.Ya yorgunsunuz ya vaktiniz yok yada daha önemli gördüğünüz işleriniz var.Mesala arkadaşlarla buluşmak gibi!
Ama şunu unutmayın her aldığınız kilo sizi sağlığınızdan ediyor.
7 Adımda Akupunktur İle ZayıflayınYinede böyle nedenleriniz varsa zayiflamak için bir yöntem var.Akupuntur...
 Geleneksel Çin tıbbı yöntemlerinden olan akupunktur vücuda çok ince uçlu ignelerin batırılmasıyla yapılan bir tedavi türüdür.
Sağlığa birçok faydası olan akupunktur zayıflatıcı özelliğinin yanı sıra mide,tiroid,böbrek üstü bezleri ve akciğer üzerindede düzenleyici etkiye sahipir.
Binlerce yıllık araştırma sonuçları akupunturun zayıflamaya etkisini kanıtlar nitelikte.İste akupunkturun zayıflamaya 7 Etkisi...

1.İştahınızı Keser!
Zaten kilolu insanların en büyük sorunu doymak nedir bilmemeleridir:)(Bende öyleyim ama Allah'tan irademiz var:)).Şimdi basit dille anlatmak gerekirse vücudumuzda 2 adet hormon Leptin ve Ghrelin.
Leptin hormonu vücuda tamam artık yeter doydun derken,Ghrelin tam tersi açım aç aç der.Diyelimki bu hormonlardan Leptin çalışmıyor doğal olarak doyduğunuzu bilmiyorsunuz.Normalde bir insan vücudunun ihtiyacı besin 250 gramı geçmemelidir.İşte buraf akupunktur devreye girerek Leptin hormonunun bağlı olduğu sinir uçlarına uygulanıyor ve hormonu optimize ediyor ve sizde akupuntur ile zayıflıyorsunuz.İnsan vücudu tıpkı bir bilgisayar gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmek mümkün çok ilginç gercekten!

 2.Sindirim Hızınızı Artırır
Akupunktur sindirimi kolaylaştırır
Eğer şişkinlik, hazımsızlık gibi sorunlarınız varsa baştan söyleyeyim yanlış besleniyorsunuz!Çoğu insana bakıyorsunuz aslında zayıf ama karın bölgesi tabiri caizse davul gibi:).Diyelim ki güzel bir et yemeği yediniz üstüne meyve yerseniz bu sizde hazımsızlık meydana getirir.Nedeni ise meyve ete göre çabuk sindirilen bir besin türüdür.Siz ilk önce et yediğiniz için vücut ilk onu sindirmeye çalışır bu arada midede yediğiniz meyve öylece durur ve çürümeye başlar ve sindirilmez böylece bu size yağ tabakaları olarak geri döner.Sistematik olarak işleyen sindirim sistemimizi bozmamamiz lazım.Ama bozulduysa bu durumu akupunktur ile düzeltmek mümkün.
 Mide ve böbrek üzerinde bulunan hassas sinir uçlarına uygulanan akupunktur tedavisi ile sindirim sisteminizi düzenleyebilir,yediğiniz yemeklerden alınan besin miktarını artırabilirsiniz.

 3.Enflamasyonu(İltihaplanma) Azaltır
Enflamasyon nedir diye merak ediyorsanız öncelikle nedir bu enflamasyon kısaca açıklayalım.Vucudumuza gün içinde çeşitli yollardan madde girer.Mesala yediğimiz yemekler, kullandığımız parfüm ile aldığımız kokular çevre kirliliğinden soluduğumuz duman toz gibi maddeler.Bu maddeler bağışıklık sistemimiz aracılığı ile ayrıştırma işlemine girer.Yararlı olan besin grupları kana karışır.Zararli olanların ise vücuttan atılması için bağışıklık sistemi tarafından savaş başlatılır.Eğer bağışıklık sisteminiz kuvvetliyse bu savaştan haberiniz bile olmaz.Fagosit denen hücreler tarafından bu zararlilar anında yok edilir.Ama zararlı maddeler dokuda hasar meydana getirdiyse sistemin tepkisi daha yoğun olur.Hemen bölgedeki damarları genişletir ve savaşçı hücreler bölgeye akın eder.Genişleyen damarlardan sıvı dışarı çıkmaya başlar.İste bu sıvı vücudunuzda yangı diye tabir edilen şişliklere neden olur.
Akupunktur ile enflamasyon tedavisi nasıl yapılır
Bu durum sizde stres yapar ve metabolizma hızınızı yavaşlatır.Akupuntur ile ilgili sinir uçlarına tedavi uygulanarak vücuttaki enflamasyon kontrol altına alinir ve bağışıklık sisteminiz baskıdan kurtulur.Gercekten insan vücudu muazzam bir düzen üzere yaratılmış!

4.Bedenin Su Tutmasını Önler
Akupunktur ile ödem atma

Şunu baştan söyleyeyim eğer tuz tüketiminiz fazla ise vücudunuz su tutar!Su icsem yarıyor diye bir laf vardır hani aslında yediğiniz fazla tuz gerçekten zararlı tuz içtiğiniz suyu emerek vücutta olan suyu tutar ve fazla suyun atılmasını önler.
Akupunktur sayesinde böbrek ve endokrin sinirleri uyarılarak bedenin su tutmasının önüne geçilir ve hızla zayıflarsınız.

 5.Metabolizma Hızınızı Yükseltir
Tiroid bezi akupunktur tedavisi
Cevremizde görürüz bazı insanlar ne kadar yerlerse yesinler asla kilo almazlar.İşte bunun nedeni tiroid bezleri.
Eğer az yediğiniz halde hala kilo alıyorsanız tiroid bezleriniz yavaş çalışıyor olabilir.Troid bezlerinize uygulanan akupuntur iğneleri yağları yaktirmakla kalmaz ayrıca günlük yaşamınıza bir canlılık getirir.
 Evet arkadaşlar yazımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizde akupuntur ile zayıflama hakkında yazımızı beğendiyseniz beğenmeyi unutmazsaniz sevinirim.
 Unutmayın bahane ÜRETMEK 0 KALORİ HARCAR...

Yorumlar