5 Adımda Güne Stressiz Başlayın!!!

5 Adımda Stresten Kurtulma Yollari 

 İnsan bazen stress,kaygi,duygusal bosluk gibi kavramların içine düşüyor ister istemez.Ama böyle durumlarda asla kendinizi bırakmayın.Bu duygu karmaşasından kurtulmanız aslında mümkün.Nasılmı tabiki yoga yaparak.
 İşte 5 Adımda nasıl stresden kurtulmanıza yardımcı olacak yoga hareketleri ve nasıl yapıldıkları...

 1.BOW POSE
 Yoga hareketlerinden ilki olan BOW POSE hareketi vücudun  arka kısımındaki bütün kaslarin guclenmesini sağlarken aynı zamanda bedenin ön kısmının uzamasınıda sağlar.Ayrıca ek olarak göğüs,ayak bileği ve boğaz kaslarınızı açmaya yardımcı olur.
Yoga Bow POSE hareketi nasıl yapılır

Bow Pose hareketini yaparken yere yüz üstü uzanın ellerinizle ayak bileklerinizi sıkıca kavrayıp kendinize doğru çekin aynı zamanda üst vücut bolgenizide aynı orantıda kaldırın ve kalçanı olabildiğince sıkın.30 saniye beklemeye çalışın ve yavaşça normal pozisyonunuza gelin.Hareket esnasında yumuşak bir şekilde nefes almayı unutmayın.

2.Ters Duruş (Baş Aşağı Duruş)
 Hareket gözünüzü korkutmasın zamanla deneye deneye başardığınızı göreceksiniz.İlk başlarda hareketi bir yakininizdan yardım alarak yada duvara karşı yapabilirsiniz.Bu hareket sizin zihninizi canlandırır,kan dolaşımınızın hızlanmasına ve nefes derinliğinizin artmasına yardımcı olur.
Ters duruş hareketi nasıl yapılır

 Sakatlık çıkmaması için lütfen harekete bodaslama dalmayın aman diyin:)

 3.Tekerlek(Köprü)Pozisyonu
Bu yoga hareketi ankstiye olarak bilinen yani kişinin olan bir durumu olduğundan daha kötü bir durummuş gibi hissetmesine neden olan bir çeşit kaygı bozukluğu olan hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.Ayrica kendinize güvenme izi sağlar ve sindirimi de düzenleyici etkiye sahiptir.Hareketi yaparken kalçanızı sıkmaya özen gösterin.10 saniye aralığında kalmak ideal hareket süresidir.
Köprü hareketi nasıl yapılır

4. Savaşçı Pozisyonu
Eğer ilk üç hareket size zor geldiyse moralinizi bozmayın bu hareket diğer 3 hareket kadar faydalı olduğu kadarda kolay.Bu faydalı yoga hareketini yaparken baş aşağı durmanıza gerek yok.Ayakta durur şekilde bir ayağınızı öne atın ve iyice öne doğru esneyip kollarınızı hava ve öne doğru gerin.Bu hareketi yaparken kalbiniz daha fazla kan pompalama ya ihtiyaç duyar.Buda sizin solumunuzu düzenler.
5 Adımda Stresten Kurtulun


5.Wild Thing Pozisyonu
Stresle başa çıkmada bir diğer önemli yoga hareketi ise Wild Thing pozisyondur.Bu yoga hareketinin epilepsi hastalığına iyi geldigi söylenmektedir.Wild Thing pozisyonu epilepsi hastalarında gevşeme sağlayıp aynı zamanda hastaların geçirdiği nöbetleri kontrol altında tutmasına yardımcı olur.
WILD THING pozisyonu nasıl yapılır
Evet arkadaşlar yazımızın burada sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizin için faydalı bir yazı olduysa ne mutlu bana.
 Eğer yoga hakkında sizinde görüşleriniz varsa yorum bölümüne yazarsanız sevinirim.UNUTMAYİN BAHANE ÜRETMEK 0 KALORİ HARCAR...

Yorumlar